JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Μάγοι Τρικάλων - ΑΕΛ   42 - 59

alt

Νίκη και για τους Παίδες : 61-20 επί της SportsAcademy

Επιστροφή στις καλές, πειστικές εμφανίσεις για την ΑΕΛ. Σε ένα σημαντικό παιγνίδι που έκρινε πολλά για την υπόθεση άνοδο, οι βυσσινί παρουσιάστηκαν σοβαροί και αποφασισμένοι να πάρουν το διπλό και να διατηρηθούν στην κορυφή του ομίλου.

Ξεκινώντας νευρικοί στην επίθεση αλλά πολύ καλοί στην άμυνα, οι παίκτες του Αβραάμ Παπαδόπουλου πήραν μια μικρή διαφορά που διατήρησαν μέχρι το ημίχρονο, 27-33.

Στην επανάληψη η άμυνα έγινε πολύ πιεστική και οι επιλογές στην επίθεση πιο λογικές. Έτσι σιγά σιγά η ΑΕΛ ξέφυγε στο σκορ, 34-47 στο 31' και 36-53 στο 35' δίνοντας ουσιαστικό τέλος στον αγώνα, ο οποίος έληξε με 42-59.

Καλύτεροι της ΑΕΛ οι Χατζημπύρρος και Νικόπουλος, ενώ και οι Γκιάστας, Κονδυλόπουλος βοήθησαν σημαντικά στην άμυνα.

Δεκάλεπτα: 11-12, 27-33, 34-43, 42-59

Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος)

Ομαδικά: 12/15β.-80%, 16/32διπ.-50%, 5/19τρ.-26%, 28-6 ριμπ., 16λάθη, 13ασίστ., 14κλεψ., 7τάπες, 16κερδ.φάουλ, 16 φάουλ.

Σπύρου 11 (2τρ., 6κερδ.φ.), Πουτσιάκας, Γκουλιάκος, Κουρής 2, Χαντζάκος, Γκιάστας 3 (1τρ.), Κονδυλόπουλος 6 (5ριμπ.), Τσιόκανης, Κορκόβελος 5
Νικόπουλος 13 (10ριμπ., 4ασ.), Χαλκιάς 8, Χατζημπύρρος 11 (10ριμπ., 7τάπες).

Νίκη και για τους Παίδες

Εύκολο απόγευμα είχαν οι Παίδες της ΑΕΛ με αντίπαλο την Sports Academy. Σε ένα ματς που δε χωρά κριτική, οι βυσσινί πήραν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο σημαντική διαφορά την οποία και αύξαναν διαρκώς, μετατρέποντας το υπόλοιπο του αγώνα σε μια δυνατή προπόνηση.

Όλοι οι παίκτες του κ.Βαγιόπουλου πήραν αρκετό χρόνο συμμετοχής και ικανοποίησαν με την απόδοσή τους.

Δεκάλεπτα: 20-6, 32-10, 50-18, 61-20