JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

Αναπάντεχη ήττα για τους Άνδρες

alt

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΕΦΗΒΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΣ

Θύμα έκπληξης έπεσε η Α.Ε.Λ. για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Γ.Σ.Τυρνάβου με σκορ 73-67.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τους βυσσινί που προηγήθηκαν με 8-18 και 13-20 στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Ακολούθησε μια πολύ μέτρια δεύτερη περίοδος στη διάρκεια της οποίας οι παίκτες της Α.Ε.Λ. έχαναν διαρκώς ευκαιρίες να αυξήσουν τη διαφορά. Χαμένοι αιφνιδιασμοί, αβίαστα λάθη και αμυντική ολιγωρία έδωσαν τη δυνατότητα στους αντιπάλους να μένουν κοντά στο σκορ. Έτσι το ημίχρονο έληξε μόνο 38-39 υπέρ της Α.Ε.Λ.

Η τρίτη περίοδος ήταν η χειρότερη για την ομάδα του Αβραάμ Παπαδόπουλου. Πολύ κακοί στην άμυνα οι παίκτες της Α.Ε.Λ., πολύ εύστοχοι οι αντίπαλοι και το σκορ έγινε 60-53 με τη λήξη της.

Στα τελευταία δεκάλεπτα έγινε αντεπίθεση από την Α.Ε.Λ. και το ματς ήρθε ξανά "στα ίσια". Νέα λάθη στα τελευταία δευτερόλεπτα όμως έδωσαν τη νίκη στους παίκτες του Τυρνάβου και κόστισαν μια εκτός προγράμματος ήττα για την ομάδα μας.

Από την Α.Ε.Λ. διασώθηκαν ο Χατζημπύρρος (κυρίως επιθετικά) και ο Νικόπουλος.

Δεκάλεπτα: 13-20,38-39,60-53,73-67

Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος):

(12/16β.-75%, 20/37 διπ.,-54%, 5/16τρ.-31%, 25-4 ριμπ. 23λαθ., 11ασ., 11κλ., 1τ., 16φ.υ., 20 φ.κ.)

Σπύρου 4 (6λαθ.), Πουτσιάκας, Τσιόκανης 4, Κουρής 8 (2τρ.), Xαντζάκος, Γκιάστας, Κονδυλόπουλος 16, Γκουλιάκος, Κορκόβελος 2,
Νικόπουλος 11 (1τρ., 7ριμπ., 7ασ., 5κλ.), Χαλκιάς 2, Χατζημπύρρος 20 (4/4β., 5/5διπ., 2/2 τρ. 5ριμπ.)

ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ

Σπάρτακος - Α.Ε.Λ. 62-68

Στο ντέρμπι του ομίλου, οι έφηβοι της Α.Ε.Λ. νίκησαν ξανά τον Σπάρτακο με 68-62 και εξασφάλισαν την πρώτη θέση που τους οδηγεί στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

Σε ένα καλό ματς και από τις δύο ομάδες, με συχνές εναλλαγές στην πρωτοπορία του σκορ οι βυσσινί είχαν σε καλή μέρα τους πρώτους σκόρερ  Χαλκιά και Σπύρου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Α.Ε.Λ. απέκτησε μικρό προβάδισμα στο σκορ το οποίο και διατήρησε με σχετική ευκολία ως το τέλος.

Δεκάλεπτα: 16-14,30-30,47-44,62-68

Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος)

Σπύρου 19, Μπαγκούας, Τέλιος, Κουρής 7, Χαντζάκος 4, Πουτσιάκας, Κονδυλόπουλος 14, Τζιαστούδης, Φαρμάκας, Μόσιαλος 6, Χαλκιάς 18, Γκουλιάκος.

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ

Α.Ε.Λ. - Ερμής Αγιάς 62-35

Με μια ακόμα νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους για το Πρωτάθλημα οι Παίδες. Με αντίπαλο τον Ερμή Αγιάς είχαν έναν εύκολο αγώνα καθώς δε συνάντησαν ιδιαίτερη αντίσταση από τον αντίπαλο. Μόσιαλος και Πουτσιάκας οι καλύτεροι του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 13-5,26-13,49-24,62-35