JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 65

ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ

3 ΣΤΑ 3 ΣΕ ΑΝΔΡΕΣ - ΕΦΗΒΟΥΣ - ΠΑΙΔΕΣ

alt

Οι Άνδρες επικράτησαν του Γ.Σ.Σοφάδων με 64-55 και συνεχίζουν να βρίσκονται στην πρώτη θέση του Β Ομίλου της Α2 Εσκαθ.

Παρά τις αρκετές και σημαντικές απουσίες βασικών της παικτών λόγω τραυματισμών, η Α.Ε.Λ. έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου αντιπάλου. Μετά από ένα νευρικό πρώτο ημίχρονο με πολλά φάουλ και μετριο μπάσκετ που τελείωσε 30 -25, οι παίκτες του Αβραάμ Παπαδόπουλου ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο τρίτο δεκάλεπτο. Η πίεση στην άμυνα έγινε ασφυκτική οδηγώντας τους αντιπάλους σε λάθη και κακές επιλογές και πριν το καταλάβουν το σκορ έγινε 58-38 τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Καθοριστικοί για τη νίκη με την απόδοσή τους οι Σπύρου, Κονδυλόπουλος και Χαντζάκος, ενώ και οι υπόλοιποι παίκτες βοήθησαν παρά τα πολλά φάουλ που με ευκολία τους χρεώθηκαν.

Α.Ε.Λ. (Παπαδόπουλος):

( 15/21β., 20/50δ., 3/10 τρ., 22-15 ριμπ., 10λαθ., 15ασ., 11κλ.)

Σπύρου 19 (2τρ., 5ασ., 3κλ.), Γκουλιάκος, Πουτσιάκας, Κουρής, Χαντζάκος 6, Γκιάστας 6 (1τρ.), Κονδυλόπουλος 9 (5ασ., 3κλ.),  Χατζηνίκος 8 (8ριμπ), Κορκόβελος 6 (7ριμπ.), Μόσιαλος, Χαλκιάς 6 (5ριμπ.), Χατζημπύρρος 4(5ριμπ.)

Οι Έφηβοι νίκησαν για την 1η Αγωνιστική τον Σπάρτακο 65-52

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Έφηβοι. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν να χάνουν με 27-37, ίσως και λόγω της κούρασης από το ματς της Ανδρικής ομάδας την προηγούμενη ημέρα. Από τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου όμως βελτίωσαν αρκετά το παιγνίδι τους και όχι μόνο ροκάνισαν τη διαφορά, αλλά και πήραν ένα μικρό προβάδισμα. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν ολοκληρωτικά της ΑΕΛ που με άνεση έφθασε στο τελικό 65-52

Α.Ε.Λ.:

Σπύρου 25, Μόσιαλος 11, Χαντζάκος 6, Πουτσιάκας 7, Κονδυλόπουλος 6, Χαλκιάς 10, Γκουλιάκος, Τζιαστούδης, Γραμμένος, Μπαγκούας, Αράπκουλες.

Νίκη και για τους Πρωταθλητές Παίδες επί της Sports Academy με 55-31

Εύκολη επικράτηση για τους Παίδες στην πρώτη αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος. Χωρίς να δυσκολευτούν σε κανένα σημείο του αγώνα  έφθασαν άνετα στο τελικό 55-31. Ο κ.Βαγιόπουλος έδωσε αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που κατά διαστήματα απέδωσαν καλό μπάσκετ. Έτσι η ομάδα Παίδων της ΑΕΛ παρέμεινε αήττητη στη Λάρισα για 15ο αγώνα και ευελπιστεί να επεκτείνει το σερί της στα προσεχή παιγνίδια του φετινού πρωταθλήματος.