ο απολογισμός της αγωνιστικής για την ΑΕΛ

alt

Δύο Νίκες οι Έφηβοι

AΕΛ (’96-’97-’98) – Αμπελωνιακός 1-0

Σε ένα παιχνίδι υψηλού επιπέδου το «μεγάλο» Εφηβικό με προπονητή τον Νίκο Βλαχούλη κέρδισε δίκαια το αντίστοιχο τμήμα του Αμπελωνιακού με σκορ 1-0. Η ΑΕΛ από το πρώτο λεπτό πίεσε τον αντίπαλο, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ αλλά σημείωσε μόνο ένα με σκόρερ τον πολύ καλό Τζουμάκη (φωτό). Με ικανοποίηση είδε ο προπονητής της ομάδας την επανεμφάνιση του φέρελπι Μαγγινη μετά από περίπου δύο μήνες απουσίας λόγω τραυματισμού. Για την ΑΕΛ αγωνίστηκαν οι: Καλιακούδας, Κανταρίνος, Τζουμάκης, Καλφούντζος, Παπακωνσταντίνου, Καψάλης, Δεσύλλας, Αλεξόπουλος, Μηνάς, Μπαρούτας, Γκιουρσάνης, Φιλοκώστας, Μαγγίνης, Καραούλης, Γαρυφαλλόπουλος, Κουμπόλι, Συράκης, Ντάλλας, Μπέτσιος.

Αμπελόκηποι -ΑΕΛ (’98-’99) 1-2

Παίζοντας πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο, το «μικρό» Εφηβικό με προπονητή τον Γιάννη Βασιλείου κέρδισε την ομάδα των Αμπελοκήπων με σκορ 2-1. Η ομάδα μας προηγήθηκε 2-0 με τέρματα που σημείωσαν οι Μπόντε και Νικολακούλης ενά ο αντίπαλος μείωσε πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης. Η σύνθεση: Αναστασίου, Μπαντραλέξης, Χατζηγρηγορίου, Μουσιός, Μπόντε, Μεμάι, Μακρής, Παπαγεωργίου, Παπακώστας, Μαστακούλης, Τριανταφύλλου, Τσουμακίδης, Καλόγηρος, Θεμελής, Μπουρονίκος, Τσιαντούλης, Νικολακούλης, Κωστομοίρης, Τσιούτσιας.

Μία νίκη και μία ήττα οι Προπαίδες

ΑΕΛ (2000) – Αμπελωνιακός 4-0

Με μία ακόμη νίκη συνέχισε το «μεγάλο» Προπαιδικό του Θανάση Κυριλίδη επικρατώντας με σκορ 4-0 της ομάδας του Αμπελωνιακού. Τα γκολ σημείωσαν οι Λιόντος (2), Καλαπανίδας και Παπατριανταφύλλου. Η σύνθεση: Μπλαντέμης, Χατζόπουλος Μ., Πουρνάρας, Καλαπανίδας, Τόσκα, Λιόντος, Βαλατσός, Καλύβας, Θεοχάρης, Πατσιαούρας, Ρουγκιώτης, Φάκας, Μπούσιας, Χριστιανός, Παπατριανταφύλλου, Αραμπατζής, Σταμάτης, Κανταρίνος Α.

Αμπελόκηποι – ΑΕΛ (2001) 1-0

Πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση, το «μικρό» Προπαιδικό τμήμα του Κώστα Γούλα ηττήθηκε δίκαια με σκορ 1-0 από τους Αμπελόκηπους. Για την ομάδα μας αγωνίστηκαν οι: Σουλούκος, Τσολάκης, Γκουτζουρέλας, Ρήγας, Ράχης, Ζυγούρης, Σκουλίδης, Καμπέρης, Πραγγαφίλης, Μαγιάκος, Γκέκας, Πετρούλης, Παπαδάκος, Χατζόπουλος Ι., Κόκκος, Γκρόζος, Μέτσο, Καμπούρης, Γκουγκίδης, Καλφούντζος Δ.