Nίκη και οι έφηβοι!!
  • μέγεθος γραμματοσειράς +

12 Δεκέμβριος 2016

Η ΑΕΛ επικράτησε της ΑΡΓΩ Βόλου με 3-2 στο Αλκαζάρ μετά από εντυπωσιακό παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του πρωταθληματος. Οι βυσσινί ξεκίνησαν άσχημα χάνοντας το πρώτο σετ . Στη συνεχεία οι εσωτερικές αλλαγές του προπονητή και η καλή απόδοση εφεραν την ισοπαλία . Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-1 αλλά στο τέταρτο σετ η ομάδα βρήκε ρυθμό και με πείσμα πήγε το παιχνίδι στο τάι μπρεικ, οπου εκεί με ψυχολογία και αποφασιστικότητα κατέκτησε το ματς. Όλα θα κριθούν πλέον στο παιχνίδι του Βόλου όπου η ΑΕΛ θα χρειαστεί τη Νίκη για την πρόκριση στην επομένη φάση.

Τα σετ:12-25,25-18,24-26,25-22,15-11

ΑΕΛ (Τσιώλης)Ανδρεάδης, Αρχοντής, Αποστολούλης , Γραμμένος , Δημόπουλος Δορδοκίδης, Μωυσιάδης, Νιακόπουλος, Σταμόπουλος, Σουλούκος.

ΑΣ ΑΡΓΩ: (Γεωργουλάς) Αναστασιάδης,Σίμος,Λημνιώτης, Σκευοφύλακας, Καπλάνης, Νικολόπουλος, Βλότσος , Πασχαλίδης, Λεμονής,Αγκόλι, Φιλιππίδης .